فناوری های هوش مصنوعی و رباتیک، برای اولین بار در دنیا توسط شرکت سامانه های هوشمند کشاورزی والی در حوزه زعفران به کار گرفته شد. این دستگاه قادر است با استفاده از پردازش تصویر، انواع گل زعفران را شناسایی کرده و با استفاده از سیستم رباتیک اقدام به برش و جداسازی اجزاء گل زعفران نماید.

دستگاه هوشمند پاک کننده زعفران

تاریخچه دستگاه هوشمند پاکسازی گل زعفران

از تابستان 93 با پیگیری جمعی از فعالان و کشاورزان خراسانی، و اعلام نیاز این عزیزان به پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف، برنامه تحقیق و پژوهش بر روی دستگاه فرآوری گل زعفران در این دانشگاه آغاز شد. طی مطالعات گسترده، بررسی فعالیت های قبلی مخترعان و پژوهشگران در این حوزه و بررسی انواع متد ها و روش های ممکن برای طراحی و ساخت این دستگاه، سرانجام نمونه اولیه آن در سال 1395 ساخته شد.
در حال حاضر شرکت والی دستگاه هوشمند پاکسازی گل زعفران را در دو نوع 10 و 25 کیلو گرم (درساعت) و با دقت 99 درصد، راونه بازار ساخته است.

گواهی ها و تاییدیه های اخذ شده

با توجه به رفع یک نیاز واقعی و راهبردی کشور و کاربردی بودن آن برای صنعت زعفران ایران و همچنین با توجه به استفاده از فناوری های سطح بالا در این دستگاه، تیم طراح تا کنون توانسته است در رویداد های کارآفرینی، جشنواره های علمی فناوری معتبر داخلی رتبه های برتر را کسب کند؛ که از این جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ جشنواره خوارزمی جوان

_ جشنواره اختراعات و اختراع سطح 3

_ جشنواره کارآفرینی شریف، vccup

_ جشنواره کشاورزی روناک، شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

بازدید اهالی صنعت زعفران و مسئولین وزارت جهاد کشاورزی از عملکرد دستگاه هوشمند پاکسازی گل زعفران

در طول مدت حضور دستگاه در شهرک صنعتی توس، جمعی از صنعت گران و کشاورزان اصلی حوزه زعفران از عملکرد دستگاه بازدید به عمل آوردند. همچنین مسئولین محترم سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی نیز در این بازدید ها حضور داشتند و عملکرد و خروجی دستگاه به تائید ایشان رسید.

بازدید تجار و صنعت گران کشور های فرانسه، اسپانیا، کنیا از عملکرد دستگاه پاکسازی گل زعفران

2 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر، من دنبال دستگاه جداکننده گل زعفران هستم ، وگفتن شرکت شما ساخته، اگردستگاه فوق موجود هست لطفا با من تماس بگیرید.

    1. با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
      ممنون از این که از سایت ما دیدن فرمودید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.
      دوستدار شما، تیم پشتیبانی شرکت والی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *