اهمیت سورتینگ خشکبار صادراتی و معرفی سورتر خرما

سورتر خرما - خروجی ها

اهمیت سورتینگ و معرفی سورتر خرما

با گسترش استانداردهای بهداشتی و غذایی، امروزه نیاز به فرآوری و سورتینگ انواع خشکبار در فرآیند تولید و صادرات ضروری است. سورتر خرمای دقیق و مبتنی بر فناوری روز می­تواند نقش مهمی در این امرور ضروری داشته باشد.

محصول خرما، جزو خشکبار بسیار مهمی است که کشورمان یکی از تولیدکنندگان بزرگ ان در جهان است. اما تجهیزات سورتینگ ان چندان بین واحدهای تولیدی رایج نشده است.

واقعیت این است که سورتینگ خرما ( و دستگاه سورتر خرما ) ،  به راحتی مثل محصولات دیگری چون کشمش یا برنج و … نیست و دستگاه­های کالرسورتر چینی کارایی زیادی در این خصوص ندارند. چرا که سورتینگ خرما صرفا بر اساس رنگ نیست بلکه باید معیارهای مختلفی نظیر شکل، آسیب­دیدگی، اندازه و …. در آن رعایت شود.

بر همین اساس جهت سورتینگ خرما نیاز به روش­های تصویری هوشمند است. شرکت والی که متخصص در حوزه پردازش تصویر و هوشمندسازی فرآیندهاست، ضمن توجه به این ملاحظات یک سورتر هوشمند برای درجه­بندی خرما توسعه داده است که قابلیت تفکیک و درجه بندی انواع خرابی ها را دارد.

مثلا درباره خرمای ربی دسته­های زیر توسط سیستم پردازش تصویر و بر اساس هوش مصنوعی تشخیص داده می­شوند:

  1. کال و زرد؛ خرمایی است که رنگ مشکی معمول را ندارد و به خاطر کال­بودن یا … زرد است و باید از محموله خرمای مشکی یک دست جدا شود
  2. خشکیده بد و سیاه ؛ برخی خرماها بیش از حد خشکیده هستند و گوشت کافی ندارند.
  3. زامبی ؛ برخی خرما ها نیز در فرآیند رشد از شکل متعارف خارج شده و ظاهر مناسبی برای اینکه در یک بار بسته بندی قرار بگیرند ندارند.
  4. لهیده و تکه و هسته؛ یک دسته مهم دیگر خرمایی هستند که در فرآیندهای برداشت، حمل و نقل و … آسیب دیده اند و باید از بار اصلی جدا شوند
  5. بلبل خورده؛ بخشی از محموله های خرما نیز انهایی هستند که رنگ و ظاهر سالمی دارند اما توسط پرندگان آسیب دیده و سوراخ شده اند.

با جداکردنِ موارد فوق، بار خرما یک دست و زیبا خواهد بود و قابلیت بسته بندی و صادرات به اقسانقاط جهان با ارزش افزوده بالا را خواهد داشت. سورتر هوشمند خرما که توسط شرکت والی توسعه داده شده است، هدف مهم فوق را دنبال میکند.

سورتر خرما - خروجی ها

برای سفارش سورتر خرما و یا دریافت جزئیات بیشتر از ان، می­توانید فرم زیر را پر کنید و یا با ما تماس بگیرید:

آشنایی با سورتر هوشمند و فرم درخواست

مشاهده  فیلم عملکرد محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 5