دستگاه هوشمند فرآوری گل زعفران، پس از سالها تلاش و سرمایه گذاری شرکت والی به عنوان اولین خط کامل فرآوری گل زعفران طراحی و عرضه شده است.

اجزای اصلی خط فروری گل زعفران (گل پاک کن زعفران)

این سامانه هوشمند از سه بخش اصلی تشکیل می شود؛ بخش تغذیه(فیدر)، بخش برش (قیچی زن) و بخش جداساز

تغذیه (فیدر): در بخش اول، گل به صورت فله وارد دستگاه می شود. مخزن تغذیهدارای حجمی بالا برای قرارگرفتن یکباره حدود 25 کیلوگرم گل است. گلها به صورت خودکار از مخزن خارج و وارد ورودی بخش برش دستگاه می شوند.

برش: در این بخش، گلها ابتدا به وسیله فناوری پردازش تصویر و هوش مصنوعی و به اتکای پایگاه داده عظیم ایجادشده، شناسایی و محل برش تعیین می شود. با توجه به اموزش داده شده به ماشین (learning machine) دستگاه توانایی شناسایی انواع گل زعفران را دارد. بعد از شناسایی دستور برش برای هر گل به ربات ها داده می شود. این فرآیند در سرعت بسیار بالا انجام می شود.

جداساز: بعد از برش و منفک شدن اجزای گل از یکدیگر، ترکیب پرچم، گلبرگ، دمگل و کلاله وارد بخش جداساز می شود و طی فرآیندهایی اجزای مختلف از هم جد می شوند و نهایتا در مخزن هایی، گلبرگ و پرچم و کلاله به صورت جداگانه تحویل داده می شود.

تصویر زیر کل خط فرآوری گل زعفران را نشان می دهد:

دستگاه هوشمند گل پاک کن زعفران
نمایی از دستگاه هوشمند گل پاک کن زعفران- بالا:دستگاه واقعی – پایین: تصویر طراحی

مشخصات عملکردی دستگاه هوشمند گل پاک کن زعفران

نوع ورودی: انواع گل تازه زعفران

سرعت عملکرد: 25 کیلوگرم در ساعت

میزان پرتی: بین 1 تا 2 درصد (وابسته به کیفیت گل ورودی مقدار تغییر میکند)

میزان خلوص: حدود 100 درصد (وابسته به تعداد نیروی کار مورداستفاده در کنار دستگاه است)

نوع خروجی: زعفران پوشال معمولی (قابلیت تنظیم در بخش برش برای نوع خروجی وجود دارد)

نحوه عملکرد: گل ها به صورت فله ای داخل مخزن قرار میگیرد. سپس توسط فیدر خودکار وارد بخش برش شده و از محل موردنظر برش داده می شود. اجرای برش خورده وارد بخش جداساز می شود و گلبرگ، پرچم، زعفران نگین و زعفران پوشال به صورت جداگانه تحویل داده می شود.

در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با محصول گل پاک کن زعفران از طریق همین سایت(بخش نظرات)، ایمیل و یا شماره تلفن تماس بگیرید.